Pille Pajula

Pille Pajula õpetada on Tallinna Teeninduskooli taseme- ja täiendõppes kõik, mis on seotud kalkulatsiooniga. Pille on Oskar Lutsu nimelise Palamuse Keskkooli 1987. aastal. Palamuselt viis tee n õpingutele tolleaegses Tallinna Polütehnilises Instituudis, mille toiduvalmistemise tehnoloogia ja organiseerimise eriala lõudiplom anti välja 1993. aastal Tallinna Tehnikaülikooli nime all. Õpingute kõrvalt algas töö tehnoloogina Pirita restoranis, kus peamiseks ülesandeks oli koostada tehnoloogilis- ja kalkulatsioonikaarte – tol ajal toimus see kõik käsitsi ning andis väga tugeva põhja Pille  praeguseks tööks. Hoogsate üheksakümnendate ajal töökoormus kasvas, lisaks igapäevastele kalkulatsioonidele tuli hakata tegelema ka kliendidele cateringi pakkumisega.

Pille:

Mulle meeldis klientidele pakkumiste koostamine ja nende õnnelikud näod, kui sai kõik nende soovid toidu ja joogina kirja pandud. Nüüd oli nende asi lihtsalt õigel päeval kaunilt ja õnnelikult kohale tulla ning oma külalisi oodata.

Aastad 1992-1995 kulusid laste kasvatamisele, tagasi töömaailma naasis Pille Hoiupanga tellerina – ikka käisid raha ja kalkuleerimine käsikäes. Ootamatud pöörded pangandusturul lennutasid Pille 1998. aasta septembris Tallinna Majaka Teeninduskoolis Juhkentali tänava õppehoonesse õppeköökide juhataja ametikohale. Sellest ajast alates on ta  jäänud truuks Tallinna Teeninduskoolile, kus põhiameti kõrvalt tuli tasapisi hakata andma toiduainete õpetuse ja kalkulatsiooni tunde. Tallinna Pedagoogika Ülikooli kutsepedagoogika eriala õpetamine andis juurde didaktilisi oskusi, nii on esimeste aastate kutseõppurite tundidele tulnud lisaks ka täiskavanute täiendõpe. Kogemusi on toonud juurde stažeerimised Erasmus + projektidega teiste riikdie Euroopa kutsekoolides ja ettevõtetes.

Tunnen ennast endiselt igal sügisel taas rõõmsana kui kool algab 🙂 Sel sügisel (2019. õ.a) alustasin uuesti õppija staatuses lihakoka  jätkuõppel. Järelikult see ongi minu õige kutsumus töötada koolis ja anda edasi mida ma oskan!

You may also like...