Pille Pajula

Pille Pajula õpetada on Tallinna Teeninduskooli taseme- ja täiendusõppes kõik, mis hõlmab kalkulatsiooni. Pille on lõpetanud Oskar Lutsu nimelise Palamuse Keskkooli 1987. aastal. Palamuselt viis tee õpingutele tolleaegses Tallinna Polütehnilises Instituudis, mille toiduvalmistamise tehnoloogia ja organiseerimise eriala lõpudiplom anti välja 1993. aastal Tallinna Tehnikaülikooli nime all. Õpingute kõrvalt alustas tööd tehnoloogina Pirita restoranis, kus tema peamine ülesanne oli koostada tehnoloogilisi ja kalkulatsioonikaarte. Tol ajal koostati need käsitsi ning see andis väga tugeva põhja Pille praeguseks tööks. Hoogsate üheksakümnendate ajal töökoormus kasvas; lisaks igapäevastele kalkulatsioonidele tuli hakata tegelema ka toitlustuse pakkumisega.

Pille:

Mulle meeldis klientidele pakkumiste koostamine ja nende õnnelikud näod, kui sai kõik nende soovid toidu ja joogi näol kirja pandud. Nüüd oli nende asi lihtsalt õigel päeval kaunilt ja õnnelikult kohale tulla ning oma külalisi oodata.

1992–1995 aastad möödusid laste kasvatamisega; tagasi töömaailma naasis Pille Hoiupanga tellerina – ikka käis raha ja kalkuleerimine käsikäes. Ootamatu pöörde pangandusturul lennutas Pille 1998. aasta septembris Tallinna Majaka Teeninduskoolis Juhkentali tänava õppehoonesse õppeköökide juhataja ametikohale. Sellest ajast alates on ta jäänud truuks Tallinna Teeninduskoolile, kus põhiameti kõrvalt hakkas tasapisi andma toiduaineõpetuse ja kalkulatsiooni tunde. Tallinna Pedagoogika Ülikooli kutsepedagoogika eriala õpetamine andis juurde didaktilisi oskusi; nii on esimeste aastate kutseõppurite tundidele tulnud lisaks ka täiskasvanute täiendusõpe. Kogemusi on toonud juurde stažeerimised Erasmus+ projektidega teiste riikide kutsekoolides ja ettevõtetes.

Tunnen ennast endiselt igal sügisel taas rõõmsana kui kool algab J Sel sügisel (2019. õa) alustasin uuesti õppija staatuses lihakoka jätkuõppel. Järelikult see ongi minu õige kutsumus töötada koolis ja anda edasi, mida ma oskan!

You may also like...