Õiguskeel ja töölepinguseadus

Täiendkoolituste tunniplaan

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Õiguskeel ja töölepinguseadus

8. nov. 2018 kell 10:00-19:00

TASUTA

Teenindusvaldkonnas on väga palju väikeettevõtteid, kes on tööandjad nii iseendale kui paarile töötajale. Selleks, et edukalt toimida on vaja teada õiguskeelt ning ka töölepingu seadust, et tagada nii töötajate kui ka tööandjana iseenda heaolu. Koolitusele ootame toitlustus- ja majutusvaldkonnas töötavad või väikeettevõtlusega tegeleda soovivad isikud, kes soovivad mõista õiguskeelt ning sellega seonduvat ning soovivad aru saada oma õigustest ja kohustustest töölepinguseadusest lähtudes. Minimaalne haridustase: põhiharidus. Kursusest ei saa osa võtta tasemeõppes riigieelarvelisel õppekohal õppijad.

Koolituse sisu

  1. Õiguskeelsed väljendid, nende seletus ja kasutusvaldkonnad. Loogilise mõtlemise arendamine õiguskeele kasutamises. Töölepinguseaduse analüüs ning seletus.
  2. Töölepinguseadusest kokkuvõtte tegemine – õppur leiab seadusest viis väga arusaadavat punkti ja viis arusaamatut punkti, selgitab need lahti. Lisaks tuleb leida viis punkti, mis tema meelest ei peaks seal olema ja põhjendab valikut. Õppur loeb enda töölepingut ning leiab sellest olulise ja mõistmatu ning sõnad, mis on sisutühjad ja ei ole üheselt mõistetavad. Õppur lahendab etteantud kaasuse kasutades kursusel omandatud.

Kursuse läbinu

  • teab erinevaid õiguskeelest tulenevaid mõisteid;
  • oskab kasutata omandatud õiguskeelt nii kõnes kui ka kirjas;
  • teab oma õigusi nii töötaja, tööandja kui ka kodanikuna;
  • teab oma kohustusi nii töötaja, tööandja kui ka kodanikuna;
  • oskab lugeda ja kirjutada õiguskeeles;
  • oskab analüüsida õiguskeelse teksti sisu.

Koolitaja Kaia Laansoo. Jurist, lõpetanud Concordia Rahvusvahelise Ülikooli Eestis. Pidev erialane töökogemus alates 2005 kuni käesoleva ajani. Juhatuse liige MTÜ-s Avatud Ühiskond. Õpetanud nii gümnaasiumis kui ka Tallinna Teeninduskoolis õigusteaduse aluseid kui ka tööõigust alates 2007. Juhendanud edukalt erinevaid esseesid, uurimusi ning õigusvaldkonnaga seotud võistlustel osalemist. Omab õpetaja EKR tase 7.

Details

Date:
8. nov. 2018
Time:
10:00-19:00
Cost:
TASUTA
Event Category:
Event Tags:
, ,

Venue

B122

Organizer

Kaia Laansoo
Email:
kaia.laansoo@teeninduskool.ee
Website:
koolitus.teeninduskool.ee/kaia-laansoo