Teenindusalase soome keele algkursus

16. mai kell 16:00-19:00

Välisturistide arv Eestis on tõusvas joones, mistõttu on hädavajalik, et teenindusvaldkonna (nii majutus- kui ka toitlustusteenindus) klienditeenindajad oskaksid suhelda võõrkeeles. Haridus- ja Teadusministeeriumis valmis sel aastal (2018) analüüs, mis näitab, et keelteoskus mõjutab oluliselt nii töö leidmist kui palganumbrit. Eesti tööturul peetakse kõige olulisemaks just inglise ja soome keele oskust.

Auditoorne töö

• tervitamine, viisakusväljendid
  • iseendast ja oma lähedastest rääkimine
  • igapäevategevuste kirjeldamine
  • tööst ja tööülesannetest rääkimine
  • aeg (nädalapäevad, kuud, aastaajad, kellaaeg) ja ilm
  • tee juhatamine
  • majutus-, toitlustusvaldkonna ja turismialane sõnavara

Praktiline töö

• enesetutvustus
  • kliendisituatsioonide läbimängimine (tee juhatamine)
  • esitluse koostamine ja esitlemine ettevõtte kohta

Kursuse läbinu oskab elementaarset turismi- ja teenindusalase soome keelt, oskab lihtsamat tavakõnet ja suudab arendada viisakat suhtlust ja mõistab lihtsamaid tööalaseid tekste ja tuleb toime teenindusolukordades.

Õpiväljundite seos kutsestandardi või tasemeõppe õppekavaga: hotelliteeninduse spetsialist, tase 5 (olulised keeleoskused)

Koolitaja Ilona Säälik on Tallinna Teeninduskooli üldainete juhtivõpetaja ja soome keele õpetaja. Teda iseloomustatakse kui väga innustavat pedagoogi, kes kasutab innovaatilisi
õpetamismeetodeid. Soome keelt on Ilona Säälik õpetanud juba 20 aastat. Lisaks on ta ka aktiivne soome keele õpetajate seltsi juhatuse liige ja kuulub e-koolikoti projekti meeskonda.
2018. aastal valiti Ilona Eesti Soome Keele Seltsi aasta soome keele õpetajaks.

Koolitust toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

16. mai
, , ,